האלגוריתם של גוגל ואיך הוא משפיע על קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגניהשינויים של גוגל

מדי פעם חברת גוגל מפרסמת שהיא מעדכנת את האלגוריתמים שלה. כתוצאה מכך, המיקומים בתוצאות הקידום האורגני בגוגל של בעלי אתרים שמקדמי האתרים שלהם לא השכילו להבין ולהטמיע את השינויים הללו יורדים. במחלקת קידום אתרים אורגני של סימפלי סמארט, מחברות האינטרנט המובילות, הגדולות והמקצועיות בישראל, ממתינים לך אנשי קידום אתרים מנוסים ומקצועיים בעלי ידע רב ומוטיבציה אמיתית לנצח יחד איתך ולהביא את האתר שלך לנוכחות מרשימה ואפקטיבית בגוגל וברשת אינטרנט. 

 

עדכון אלגוריתם גוגל -  Google panda 

המטרה המוצהרת של עדכון האלגוריתם של גוגל פנדה היתה לתגמל אתרים באיכות גבוהה ולהפחית את נוכחותם של אתרים באיכות נמוכה בתוצאות מנוע החיפוש האורגני של גוגל. בתחילת הדרך, עדכון זה היה ידוע גם בשמו “Farmer”. על פי הפרסומים של גוגל ההפעלה הראשונית של פנדה במהלך מספר חודשים השפיעה על 12 אחוזים מתוצאות החיפוש בשפה האנגלית (נתוני השפה העברית אינם ידועים במדויק).

 

מה הן מטרותיו של עדכון זה ואיך הן משפיעות על קידום אתרים אורגני

עדכון האלגוריתם של פנדה התייחס למספר תופעות בעייתיות ב - SERPs של גוגל, כגון:

תוכן שאינו איכותי - דפים חלשים עם מעט מאד משאבים רלוונטיים, כמו קבוצת דפים המתארים מגוון מצבים בריאותיים עם טקסט קצר או לא רלוונטי, שגיאות כתיב וכדומה. כאשר העדכון מזהה כי אתר מסוים אינו מספק אינפורמציה איכותית, "העונש" מתבטא בירידה בדירוגים עבור הביטויים המקודמים באותו עמוד.

שכפול תוכן - תוכן מועתק המופיע באינטרנט ביותר ממקום אחד. בעיות תוכן משוכפלות יכולות להתרחש גם באתר האינטרנט שלך כאשר יש לך מספר דפים הכוללים טקסט זהה עם מעט מאוד שינויים. לדוגמה: חברת הובלות שהקימה עשרה עמודים באתר האינטרנט שלה - עמוד עבור כל עיר במדינת ישראל. במידה והתוכן זהה כמעט בכל הדפים, כאשר רק שמות העיר מתחלפים (לדוגמה, "חברת הובלות בנתניה" בעמוד אחד ו"חברת הובלות בתל אביב" בעמוד אחר). Google panda  מזהה זאת כשכפול תוכן והפגיעה בדירוגים עלולה להיות קשה מאוד. לכן, בין אם אתם מזינים תוכן לאתר שלכם או לאתר עבור הלקוחות שלכם, מומלץ לבדוק באמצעות כלים מקצועיים האם התוכן כבר קיים, ואם כן לשנות אותו. 

 

כיצד תוכלו לדעת אם האתר שלכם או של לקוחותיכם נפגע מהעדכון?

עדכון "פנדה" קורה בכל תקופה מסוימת, ובמידה והתאריכים בהם יוצא העדכון חופפים לירידה דרסטית במיקומי ובתעבורת האתר שלכם, קיימת סבירות שנפגעתם מהעדכון. שימו לב, ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לירידה חדה ולכן חשוב לחקור את הנושא היטב ולהתייעץ עם אנשים מקצוע לפני שאתם מבצעים שינויים מהותיים.

אם קידום אתרים אורגני בחברה שלכם הפסיק לתת תוצאות והאתר שלכם ירד במיקומים. הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 03-9239888. בחברת סימפלי סמארט בע"מ, צוות מקדמי אתרים מקצועי ומיומן ממתין לכם. הצוות נבחר בקפידה, בעל ידע מקצועי ויעמוד לרשותכם על מנת לשפר את התוצאות.

השאירו הודעה כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם
אייקון מטוס נייר
פנו אלינו כאן
אייקון מטוס נייר
אנחנו כאן, לשירותכם תמיד!